סוככיםסוכך קבוע למרפסת

סוכך קבוע או גגון מעוצב לכניסה כדאי?

אתם מכירים את הימים שבהם הגשם פשוט לא מפסיק לרדת? בימים מסוימים זה אף מגיע עם עסקת חבילה מפוקפקת של רוחות וברד חזקים. האם אתם יכולים להתעלם? או האם יש דרך לפתור את פגעי מזג האוויר בבית העסק או בבית שלנו?

במאמר זה נציג דרך יעילה במיוחד לפתירת הבעיות האלה – שימוש בסוכך קבוע. נגדיר במה מדובר, מה המבנה המיוחד שלו, איזה אישורים הוא דורש,  איך מתאימים את הסוכך הקבוע אישית למקום שלכם. 

סוככים קבועיםפתרון אולטימטיבי לכל מטרה

הסוככים הקבועים, המורכבים משלד מתכת עליו מתוח בד, הינם סוככים קלאסיים אשר מלווים אותנו מזה שנים רבות ויוצרים פתרונות הצללה מעולים ומספקים.

בכל ימות השנה, מעל דלת כניסה, מעל חלון, במרפסת, בגינה – סוכך קבוע הינו פתרון מעולה. הסוככים הקבועים עשויים מזרועות וכיסוי עליון מפוליקרבונט וממוטות מחזקים מאלומיניום לצורך הגנה מגשם ושמש ולכל מטרה.

לא קיים כל ספק שהסוככים הקבועים הינם הסוככים החזקים והעמידים ביותר, בכל תנאי מזג האוויר, הרבה יותר מכל שלל סוגי הסוככים הקיימים. בנוסף, הסוככים הקבועים מגנים על מרפסות וחלונות בפני מגוון פגעי מזג האוויר כגון: רוחות חזקות, גשמים קשים וקרני שמש מפלחות. לכן, השימוש בסוככים הקבועים התרחב מאוד במהלך השנים.

המבנה המתוחכם – סוככים מעוצבים

קונסטרוקציית הסוככים מורכבת מפרופילי ברזל בפרמטרים שונים של עובי וגודל אשר מותאמים לכל סוכך לפי צורתו, גודלו והעומס הספציפי אשר מופעל עליו בעתות שיש רוחות ומבול.

הסוכך הקבוע מורכב משלדת פלדה או לחלופין מפרופילי אלומיניום. כיסוי הסוכך עשוי מבד דרלון או בדי PVC מחוזקים. תוך ריתוך וליטוש מקצועי, פרופילי הסוכך מחוברים ונצבעים בצבעי אל חלד איכותיים והצבע העליון נקבע לפי טעם הלקוח.

בסוכך קבוע, לא קיימות אפשרויות של פתיחה או סגירה, כשמו כן הוא- קבוע; מדובר אם כן בסוג מסוים של סוכך אשר לא ניתן ביכולת התקפלות, זאת בניגוד כמובן לשאר סוגי הסוככים הקיימים (למשל סוככי זרועות חשמליים, סוככי מרקיזה וכיוצא בזה). אולם יתרונו של סוכך קבוע הינו יכולתו לכסות שטחים רחבים מירביים יחסית, במקביל ליכולתו להתאים לכל מזג אוויר אפשרי ולהישאר עמיד גם ברוחות החזקות ביותר.

השלדה של סוכך קבוע עשויה ממתכת אל חלד או לחלופין מאלומיניום איכותי. שלדה זו יכולה להיות מעוצבת במגוון אפשרויות רחבות. קיימת אפשרות כמובן לשנות את צבע השלד עצמו – אפשרית האופציה לצבוע בצבע יסוד וכן בצבע עליון, בכל צבע מועדף על הלקוח. יתרון עצום נוסף של סוכך קבוע הינו יכולתו האולטימטיבית לשלוט בצורתו החיצונית – זאת בשונה ממרקיזה מתקפלת שלא מסוגלת לכסות שטח רחב וצורתה קבועה ברבע עיגול. כאשר מדובר בסוככים מעוצבים – ניתן להפיק מגוון רחב של צורות שונות.

בשונה מסוכך מרקיזה / מרקיזה למרפסת, אין הכרח שעומק היציאה תהא זהה לגובה הרגל – דבר נוסף שתורם ליכולת ליצור סוכך קבוע במגוון צורות בעלות קווים מעוגלים או ישרים בשלל אפשרויות מגוונות: מעוגל, ישר, גלי. יתרה על כן, קיימת אפשרות לבחירת זווית הסוכך: סוכך קבוע או סוכך קבוע למרפסת יכול להיות בעל זווית חדה או זווית ישרה.

יריעת כיסוי הבד ניתנת לבחירה מתוך שתי אפשרויות: שמשונית, או בד דרלון ברמה הגבוהה ביותר.

האם התקנה מותנית באישורי עירייה?

אחד החסרונות הבולטים בסוככים קבועים הינו חוקי הרישוי של הרשויות המוניציפליות, שאינם מאפשרים יצירת קירוי בלתי מתקפל במקומות רבים. כאשר מקרים בסוכך קבוע תיתכן תוספת תשלום במיסי עירייה (ארנונה). כשמדובר בסוכך קבוע קטן (לרוב מעל דלת כניסה לבית), לא אמורה להיות בעיה. טרם בחירת סוכך רצוי להתייעץ ברשות עירונית לבירור משמעויות ומדיניות.

התאימו את הסוכך הקבוע למקום שלכם

  • לביתבבתים פרטיים, לרוב מתאים גגון מעוצב לכניסה לבית. בד שמשונית חצי שקוף (חלבי) פופולארי במיוחד בקרב לקוחות פרטיים. כיסוי זה יוצר הצללה ובמקביל מאפשר חדירת אור למקום. שמו הנפוץ– "סוכך שקוף".
  • לחנויות ולבתי עסקבבתי עסק רבים נפוצים למדי הסוככים הקבועים. הם פתרון אידיאלי גם מבחינה פרקטית (באפשור הגנה מגשם בכל תנאי מזג אוויר אפשרי) וגם מבחינה דקורטיבית של העסק. גגון מעוצב מאפשר גם לבתי עסק ליצור שילוט (כלומר, שלט פרסומי לעסק) על גבי כיסוי הבד עצמו, וילון הסוכך או בחזיתו של הסוכךוניתן לשלב גם גרפיקה ייחודית לבית העסק המדובר. גרפיקה זו מוטבעת על גבי הסוכך, עמידה ואיכותית לשנים.

חוזק, עמידות והתאמה אישית הם השילוש המנצח

אם לוקחים בחשבון את כל האמור לעיל, אפשר להגיע מסקנה ברורה: סוכך קבוע הוא פתרון אידיאלי לבתי עסק ובתים פרטיים שרוצים סוכך חזק ועמיד, שמותאם אישית ממגוון צורות וצבעים לבחירתם.